LinTran™ Endüktif Lineer Kodlayıcılar

Zorlu ortamlarda doğru ve güvenilir sonuçlar için temassız, endüktif lineer kodlayıcılar.

lintran Linear position sensor

Zorlu Ortamlar için Sağlam Lineer Konum Kodlayıcıları

Zettlex LinTran endüktif lineer kodlayıcılar benzersiz endüktif bir teknikten yararlanan temassız mutlak lineer konum ölçüm aygıtlarıdır. Her lineer kodlayıcı iki ana bileşenden meydana gelir – bir Hedef ve bir Statör. Statör Hedeften daha uzundur, elektrik kaynağından güç alır ve hareketli ya da sabit olabilir. Statörün elektriksel olarak verdiği çıktı, Hedefin Statöre göre konumunu gösterir. Hedefin elektrik bağlantısı yoktur ve hareketli ya da sabit olabilir.

LinTran Inductive Linear Encoder
LinTran-Inductive-Linear-Encoders

Yüksek Güvenilirliğe Sahip Endüktif Lineer Kodlayıcı Teknolojisi

Zettlex LinTran kodlayıcılar IP67 seviyesinde sızdırmazlığa sahiptir ve elektrik kontakları ya da optik transdüserlere güvenilemeyen zorlu ortamlar için idealdir. LinTran lineer kodlayıcı serisi LVDT’lere, manyetostriktif aygıtlara ve hassas potansiyometrelere uygun maliyetli bir alternatif oluşturmaktadır. LinTran endüktif lineer konum kodlayıcıların geniş montaj toleransları vardır ve PC olmaksızın sahada programlanabilirler.

Ürün Opsiyonları

Ürün Teknik Özellikleri / Opsiyonları Tam Ölçek Hareket Opsiyonları 
200, 300, 400, 500, 600, 700, 800mm

Çıkış Sinyali Opsiyonları
4…20mA veya 0-10VDC

Güç Kaynağı
24VDC ±20%, >50mA maks

Çözünürlük
%0,025 tam ölçek (12 bit)

Tekrar edilebilirlik
%0,050 tam ölçek (±1 LSB)

Lineerlik
±%0,250 tam ölçek (opsiyon olarak daha ince lineerlik mevcuttur)

SSS

LinTran ürün serisi hakkında bir sorunuz mu var? Burada sık sorulan soruların cevaplarını bulabilirsiniz.

Sorunuz mevcut değilse lütfen uzmanlarımızdan birisiyle temasa geçin.

Bir Mühendise Sor

IncOder’ler fırçasız çözücüler ve döner değişken transformatörlere benzer şekilde çalışır.  IncOder Statörü bir DC enerji kaynağından beslenir ve Statör ile Rotor arasında düşük enerjili bir AC elektromanyetik alanı oluşturur. Bu alan, Rotor döndükçe değişir.  Alan Statör ve dönüş açısı çıkışı tarafından analog ya da dijital bir sinyal olarak algılanır.  Çözücülerin aksine, IncOder’ler sarılı tel makaraları yerine laminer devreler kullanır. Patentli teknolojimiz, IncOder’in kompakt biçimini, düşük kütlesini, düşük ataletini ve yüksek hassasiyette kurulum yapılmadan yüksek doğrulukta sonuçlar elde etmesini mümkün kılar.

Evet. Ölçümler kesintinin öncesi ve sonrasında aynıdır. Başlangıçta harekete gerek yoktur.

Evet. BIT dahili bir hata gösteriyorsa bir hata sinyali oluşturulur. BIT’ler, devamlılık/hasar, Rotor mevcudiyeti, menzil için Rotor, brüt elektromanyetik arıza, pencere güvenlik zamanlayıcısı, sıfırlamada güç, voltaj azalması sıfırlaması, saat girdisi zaman aşımı, okuma/yazma ve dahili flaş veri belleği değeri kontrolleri gerçekleştirir.

Ölçüm performansı nem, yoğuşma, kir, toz, yağ, çamur ya da kumdan etkilenmez. Bütün IncOder’ler tuzlu ya da tatlı suya 1 metreye kadar geçici olarak sokulmaya dayanabilir. Çalışma ortamının parçası olarak sıklıkla sıvılara maruz kalıyor ya da sıvı içine sokuluyorsa, AFL2 veya VFL2 bağlantı türüne sahip üniteler kullanılmalıdır.

Hayır. Mıknatıdar DC alanları oluşturur.  IncOder’in çalışması, çok yüksek bir frekanstaki AC elektromanyetik akımlarının tespit edilmesine dayanmaktadır.

Bu belgeyi temel alın ve farkları belirleyin. Tercihen, standart bir dış çap ‘A’ boyutu (örn. 37, 58, 75, 100, 125 mm vb.) ve buna orantılı bir iç çap kullanılmalıdır. Bu sayede alternatif bir mekanik formatta normal sensör bileşenlerini kullanabiliriz.

Evet. IncOder’ler devamlı olarak  askeri insansız hava araçlarında kullanılmaktadır.

Çözünürlük, tekrar edilebilirlik ve doğruluk (lineerlik), Rotor konsantrisitesi belirlenen limitler dahilinde olduğu müddetçe belirtildiği şekilde olacaktır. Konsantrisitenin doğruluğu önemli oranda azaltacağı düşünülebilir, ancak IncOder’ler Rotor ve Statörün tam yüzünü kullanır, bu yüzden de hatalar taban tabana zıt faktörler tarafından sıfırlanır. Bu, performansın sıkı bir şekilde kontrol edilen konsantrisiteye bağlı olduğu, başta optik ve kapasitif aygıtlar olmak üzere, diğer kodlayıcı teknolojilerinden farklıdır.

Evet. Çoğu IncOder, motorlar ve transformatörler gibi güçlü elektromanyetik parazit kaynaklarının yakınında kullanılmaktadır. IncOder’in alüminyum muhafazası, içindeki elektronik parçalar için bir Faraday kafesi etkisi oluşturur ve teknoloji gelen, uzak alan radyasyonunun kendiliğinden iptal olmasını ya da filtrelenerek dışarıda kalmasını sağlayacak şekilde tasarlanmıştır.

Evet – tek yapmanız gereken parça numarası olarak RFC1, RFC2 vb. gibi radyal bağlantılı bir Ürün Opsiyonu belirtmektir.

İletim mesafesi (Kablo Uzunluğu) ne kadar uzun olursa, önerilen Baud Hızı o kadar yavaş olur. Bu tabloda önerilen Baud Hızları ve Kablo Uzunluğu gösterilmektedir.

Kablo Uzunluğu (m)<30<60<120<250
Baud Hızı<400 kHz<300 kHz<200 kHz<100 kHz

Çalışma sıcaklığı limitlerini, temel teknik değil, IncOder’in bazı elektronik parçaları belirlemektedir. Standart IncOder’ler -40 veya 85oC çalışma sınıfındadır ve -60oC’de çalışma için soğuk opsiyonları mevcuttur (Ürün Opsiyonları 12VCT ve 24VCT). IncOder’ler, kullanıcı tarafından uygunluğu tespit edildikten sonra bu limitlerin dışında kullanılabilir. 85oC’nin üstündeki sıcaklıklarda, yüksek sıcaklığın süresi minimize edilmelidir. Belirtilen alt limitteki ya da altındaki sıcaklıklarda, üniteyi açık bırakmanız ya da kullanımdan önce uzunca bir süre (>1 dakika) gücünü açık bırakmanız önerilir.

Evet. AFL ya da VFL kablo bağlantıları kullanın ya da konektörün çevresinde mekanik bir sızdırmazlık elemanı kullanın. Bazı AFL ya da VFL bağlantılar 100m altına batırmaya uygundur, bununla birlikte,  bazı uygulamalar bu aygıtları medifikasyon olmaksızın 100m üstündeki derinliklerde uzun süreli olarak başarıyla kullanmaktadır. Uygulama uzun süreli ve 100m’den daha derine batırmayı gerektiriyorsa, bunun uygunluğunun kullanıcı tarafından belirlenmesi gerekir. Daha fazla bilgi için bizimle temas kurun.

    Şimdi Al

    200mm ila 800mm ölçüm aralığı.
    Analog ya da resistif çıkış

    Şimdi Al
    LinTran-Inductive-Linear-Encoders