Çözücüler

Çözücülerin, özellikle de fırçasız çözücülerin zorlu koşullarda yüksek güvenilirliğe sahip olma yönündeki hak edilmiş bir itibarı vardır. Çözücüler genelde hareket geribildirimi uygulamalarında kullanılır ve synchro’lar, döner transformatörler, RVDT’ler, RVIT’ler ve Inductosyns™’i de içeren bir grup olan endüktif konum sensörlerinin geleneksel biçimi olarak kabul edilir.

Çözücüler genelde havacılık, savunma ve petrokimya sektörlerindeki yüksek güvenilirlik ve güvenlik gerektiren uygulamalarda tercih edilir. Zettlex endüktif kodlayıcılar çözücülerle temelde aynı fizik prensiplerinden yararlanır ve dolayısıyla da aynı şekilde yüksek seviye güvenilirlik, güvenlik ve sağlamlık ortaya koyar.

Geleneksel Çözücülere karşı Zettlex Teknolojisi

Çözücüler, bir transformatör düzenlemesinde tel sarılı kangallar olarak yapılırken, Zettlex kodlayıcılarda zarif baskı devre kartları kullanılmaktadır. Zettlex endüktif kodlayıcılar genel olarak aynı çaptaki çözücülere kıyasla daha yüksek seviyelerde doğruluk sağlar ve çok çeşitli kompakt, daha hafif ve daha kolay kullanımlı formatlarda sağlanmaktadır.

Çözücülerden farklı olarak, harici çözücü sinyali üretimine ve işleyici elektroniklere gerek yoktur – bunların tümü Zettlex endüktif kodlayıcıda mevcuttur. Tipik olarak, Zettlex endüktif açılı kodlayıcılarda bir DC güç kaynağı bulunur ve dijital, mutlak ve artımlı bir sinyal üretirler.

Çözücüler

Şek. 1. Zettlex Endüktif Kodlayıcı teknolojisi geleneksel çözücülerin yeni nesil alternatifidir ve benzer boyuttaki çözücülere kıyasla genel olarak daha yüksek doğruluk seviyeleri sağlarlar.