Döner Değişken Endüktif Transdüserler (RVIT)

Döner Değişken Endüktif Transdüserler (RVIT’ler) temassız döner ölçüm sağlayan bir tür konum sensörüdür. RVIT’lerin zorlu koşullarda güvenilir çalıştıkları uzun süredir kanıtlanmış durumdadır. Havacılık, savunma, petrol ve gaz sektörlerinin OEM’leri genelde RVDT’leri elektrikli, pnömatik veya hidrolik aktüatörler için servo geribildirim aygıtları dahil güvenlikle ilgili ve yüksek güvenilirlik gerektiren ekipmanları için tercih etmektedir.

Zettlex Teknolojisine karşı RVIT’ler

Zettlex endüktif kodlayıcılar RVIT’lerle çok benzer fiziksel prensiplerden yararlanmakta ve bazen RVIT olarak anılmaktadır. Zettlex endüktif açılı kodlayıcılar ve RVIT’ler benzer seviyelerde güvenilirlik ve uzun ömürlülüğe sahiptir, ancak Zettlex endüktif kodlayıcıları genelde aynı çaptaki RVIT’lerden daha doğru sonuçlar verir ve format çeşitlilikleri daha fazladır. RVIT’lerden farklı olarak, harici elektroniklere gerek yoktur – tüm elektronikler Zettlex endüktif kodlayıcının statörüne dahildir. Zettlex endüktif kodlayıcılar genelde bir DC sinyaliyle birlikte sağlanır ve dijital, mutlak bir sinyal üretir.

Döner Değişken Endüktif Transdüserler RVIT

Şek. 1. Zettlex endüktif kodlayıcılar genelde aynı çaplara sahip RVIT’lerden daha doğru sonuçlar sağlar ve format çeşitlilikleri daha fazladır