Büyük Döner Kodlayıcılar

Large rotary encoders

Zettlex’in büyük döner kodlayıcıları, sensörün ortasından daha büyük bir şaftın geçmesinin ya da aşırı derecede hassaslığın gerekli olduğu geometriler için idealdir. IncOder ürün yelpazesi standart, hemen teslim edilebilir bir çözüm sunmaktadır – bkz. IncOder endüktif kodlayıcılar.

Uygulamalar arasında CNC makinesi araçları, döner tablalar, test ekipmanları, motor kodlayıcıları, servo kontrolleri, robot hareket kontrolleri, azimut ve/veya yükseklik açısı ölçümü yer almaktadır.

Zettlex cihazları özellikle zor fiziksel ortamlarda yüksek çözünürlük ve tekrar edilebilirlik gerektiren uygulamalar için uygundur.

Zettlex döner kodlayıcılar tipik olarak pasif, dönen bir hedeften ve sabit bir antenden meydana gelir. Hedef şafta bilezik, başsız vidalar veya yapışkan gibi çeşitli yöntemlerle tutturulabilir. İçi boş şaftlı ya da şaft ucu geometrileri mevcuttur.

Zettlex sensörlerinde rulmana ya da hedef ve antenin hassas bir şekilde hizalanmasına gerek yoktur. Hedef genellikle birkaç gram ağırlığındadır, bu yüzden de başlangıç torku ve atalet momenti düşüktür.

Ek Bilgiler – Büyük Döner Kodlayıcı Teknolojisi